تاریخ جدید کسب سهمیه المپیک اعلام شد

انجمن بین‌المللی فدراسیون‌های دو و میدانی تاریخ جدید مهلت زمان کسب سهمیه برای این دوره از بازی‌ها را اعلام کرد.

انجمن بین‌المللی فدراسیون‌های  دو و‌ میدانی امروز اعلام کرد که پس از مشورت با کمیسیون ورزشکاران و روسای کنفدراسیون‌های منطقه‌ای و هیأت اجرایی، مدت زمان کسب سهمیه المپیک توکیو از تاریخ ۶ آوریل تا ۳۰ نوامبر ۲۰۲۰ را به حالت تعلیق در آورد. بنا بر این تصمیم، در این مدت زمانی ذکر شده هرگونه نتیجه به دست آمده در هر مسابقه به عنوان حدنصاب ورودی المپیک و یا رنکینگ جهانی پذیرفته نخواهد شد و اعلام رنکینگ جهانی و جایگاه ورزشکاران در این رنکینگ نیز به حالت تعلیق در خواهد آمد.

 

انجمن بین‌المللی فدراسیون‌های دو و میدانی خاطر نشان کرد چنانچه وضعیت کنونی جهان به حالت نرمال و طبیعی خود بازگردد، مدت زمان کسب سهمیه از دسامبر ۲۰۲۰ از سر گرفته خواهد شد و تا ضرب الاعجل جدید تعیین شده در سال ۲۰۲۱ که از سوی کمیته بین‌المللی المپیک اعلام گردیده ادامه پیدا خواهد کرد.

بر این اساس، ورزشکارانی که از شروع زمان کسب سهمیه در سال ۲۰۱۹ موفق به کسب ورودی شدند به همراه ورزشکارانی که در مدت زمان کسب سهمیه تمدید شده موفق به دریافت ورودی خواهند شد، واجد شرایط حضور در بازی های المپیک هستند.

پایان مدت زمان کسب سهمیه بازی‌های المپیک برای ماده های پیاده‌روی ۵۰ کیلومتر و ماراتن ۳۱ می ۲۰۲۱ (۱۰ خرداد ۱۴۰۰)، و برای دیگر ماده ها ۲۹ ژوئن ۲۰۲۱ (۸ تیر ۱۴۰۰) خواهد بود.

مدت زمان کلی کسب سهمیه ماده ها به شرح زیر است:

- ماراتن، ۵۰ کیلومتر پیاده روی: ۱ ژانویه ۲۰۱۹ تا ۵ آوریل ۲۰۲۰ - ۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۱۳۹۹) تا ۳۱ می ۲۰۲۱ (۱۰ خرداد ۱۴۰۰) (۲۱ ماه)

- ۱۰.۰۰۰ متر، ۲۰ کیلومتر پیاده روی، ماده های ترکیبی: ۱ ژانویه ۲۰۱۹ تا ۵ آوریل ۲۰۲۰ - از ۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۱۳۹۹) تا ۲۹ ژوئن ۲۰۲۱ (۸ تیر ۱۴۰۰)  (۲۲ ماه)

- دیگر ماده ها:

۱ می ۲۰۱۹ تا ۵ آوریل ۲۰۲۰ - ۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۱۳۹۹) تا ۲۹ ژوئن ۲۰۲۱ (۸ تیر ۱۴۰۰) (۱۸ ماه)