فردین‌پور: الان زمان کمک به دوومیدانی است/ خواستار سهمیه بیشتر برای بازی‌های کشورهای اسلامی هستیم

مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی از درخواست فدراسیون برای افزایش سهمیه در بازی‌های کشورهای اسلامی خبر داد.


حمیدرضا فردین‌پور مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره سهمیه‌های اختصاص یافته به رشته دوومیدانی برای حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی اظهار داشت: به رشته ما 12 سهمیه اختصاص یافته، اما این کافی نیست و ما به صورت مکتوب درخواست کردیم که سهمیه‌مان بیشتر شود. ما در دوهای امدادی 4 در 100 متر و 4 در 400 متر شانس خوبی برای کسب مدال داریم و امیدوارم با اعزام ورزشکاران این دو ماده موافقت شود. مسئولان کاروان ایران بر روی همان 12 سهمیه تاکید دارند، اما پس از درخواست ما اعلام کردند که رکوردهای دوومیدانی‌کاران را ارائه کنیم تا بررسی بیشتری انجام بدهند.

وی ادامه داد: دوومیدانی ظرفیت خوبی برای مدال‌آوری دارد. پس چه زمانی قرار است از این رشته حمایت شود؟ ما امسال و با توجه به تعویق بازی‌های آسیایی فقط همین یک رویداد بین‌المللی و معتبر را در پیش داریم و امیدواریم با درخواست‌مان موافقت شود.

فردین‌پور عنوان کرد: درست است که کار در برخی مواد دوومیدانی سخت است، اما در برخی دیگر از ماده‌ها شرایط خوبی داریم و می‌توانیم به مدال برسیم. من معتقدم که کمیته ملی المپیک باید نگاه مثبتی به رشته‌های پایه دوومیدانی، شنا و ژیمناستیک داشته باشند. البته باید این را هم بگویم ما در ژیمناستیک و شنا فعالیت زیادی در بانوان نداریم، در حالی این شرایط در متفاوت است و بانوان رشته ما قبلاً با مدال‌آوری در رویداهای مختلف این مسئله را ثابت کرده‌اند.

مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی گفت: از مسئولان خواهش کردیم و گفتیم که این رویداد، نقطه درست برای کمک کردن به دوومیدانی است. حتی عنوان کردیم که حاضریم با توجه به نزدیک بودن ترکیه به ایران، در ایاب و ذهاب دوومیدانی‌کاران نیز کمک کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که «چند سهمیه از کمیته المپیک درخواست کرده‌اید؟» گفت: تعداد نفرات مدنظرمان برای اعزام به بازی‌های کشورهای اسلامی 24، 25 دوومیدانی‌کار است. این نفرات شرایط مدال‌آوری را دارند و امیدواریم با این مسئله موافقت شود. از وزیر ورزش نیز در این باره درخواست کمک داریم و امیدواریم در شورای تصمیم‌گیری، نگاه مثبتی در این باره وجود داشته باشد. ما قول می‌دهیم در دوهای امدادی عملکرد خوبی داشته باشیم و دوندگان برای رفتن روی سکو تلاش کنند.